|
Információk
|
Képek
|
Játékszabályok
|
Leírás
A Warcraftban a számítógépes játék alapján ismert, sőt, nagyon is híres építkező-harcos játékot játszhatjuk - immár az asztal mellett ülve játékostársainkkal. Az online és hálózatban is játszható számítógépes verzió sok gép mellett töltött órát és sok élményt tudott adni számtalan fiatal számítógép-használónak - nos, a társasjáték is hasonló babérokra tör.
A pályákat előre meghatározott elemekből, a játékosok száma és a tervezett játékidő alapján állíthatjuk össze. Hatszögletű mezőkön különböző termelőhelyek, kisebb-nagyobb települések, és gyalogosok számára áthághatatlan hegyek alakítják ki a játékterületet. Változatos célokat tűzhetünk ki, egy terület elfoglalásától és megtartásától kezdve az abszolút egyeduralkodásig.
A játék menete tükrözi a "birodalom felemelkedését": induló helyünkről terjeszkedve el kell foglalnunk bányákat és erdőket, ahol aranyat és fát kell kitermelnünk a parasztok segítségével. A nyersanyagokból épületeket, és harci egységeket húzhatunk fel, amelyekkel további területeket vonhatunk az ellenőrzésünk alá. Az ellenfelek azonban szintén hasonlóan gondolkodnak - seregeink pedig szövetségeseink támogatásával vívják meg az érdekellentétek szította ütközeteket.
Két csoport vetekedhet egymással: az éjtündék és az emberek a Szövetséget, az orkok és az élőholt seregek a Hordát képviselik a Warcraft birodalmában. Minden fajnak vannak különleges egységei és harci taktikái, amelyeket fejleszthető egységtípusok és különleges kártyák szimbolizálnak. Előkerülhetnek mérgezett dárdák éppúgy, mint a repülő egységek lefogását szolgáló hálók, vagy a parasztokat fegyverbe szólító harang.
A játékosok a különböző egységekkel hatoldalú kockák segítségével, körökre osztva csatáznak. Minél magasabb szinten állnak a harcosok, annál könnyebben találnak - és ha sikeresek, az ellenséges hadból valaki a fűbe harap. Azonban mindenkinek csak korlátozott számú egysége van, és ha az egyik oldalra vonul, a másik szárnyon betörnek az ellenfelek. Így kénytelen mindenki ügyesen taktikázni a szövetségesekkel, és tartalékolni a kimerülő nyersanyagokat.
A Warcraftot minden olyan játékosnak ajánljuk, aki szeret élő ellenfelekkel, de mégis beszélgetve, szórakozva mérkőzni, és már megismerkedett a számítógépen játszható, valós idejű stratégiai játékokkal.
Bidu
|
|
|
Vélemények a játékról
|