|
Információk
|
Képek
|
Játékszabályok
|
Leírás
A Dixit társasjátékban a játékosok egymás gondolatait próbálják meg kifürkészni. Ez így elég furcsán hangzik
de lássuk mirôl is van szó.
A játékban jó sok kártyalap szerepel, amelyeken eléggé elvont rajzok láthatóak. A lényege a rajzoknak, hogyha az ember ránéz ne csak egy dolog jusson az eszébe róla. Ha egy rajzon egy ház látható, azt nemigen lehet másként értelmezni mint egy ház. Azonban ha a rajzon egy ember fél arca látható és azon az arcon van egy pattanás, aminek a tetejére épült a ház és a kéményébôl füst helyett kenyerek szállnak... nos ezt már nemigen lehet egyféleképpen magyarázni. És ez a célja a rajzoknak, hogy a játékosoknak más jusson eszébe róluk.
Szóval ezekbôl a kártyákból van a játékban jó sok. Minden játékos a parti kezdetén kap párat - talán 5-öt -
és ezt nem mutatják meg senkinek, magyarán a kezükben tartják. A játék menete a következô. A soros játékos kiválaszt a kezében lévô lapokból egyet és mond valamit mellé, ami szerinte a laphoz kapcsolódik. Ez lehet szó, idézet, dalszöveg, reklámszlogen vagy akár egy dúdolt dallam is. Ezután a többi játékos a lapjai közül kiválaszt egy-egy lapot amely szerintük kapcsolódik a soros játékos által kimondott dologhoz. Persze mindenki titokban választja
a lapját. Ezután a kiválasztott lapok a soros játékoshoz kerülnek aki egybe keveri a lapokat. Végül a megkevert lapokat képpel felfelé az asztal közepére teszi egymás mellé.
És itt jön a második fázis. Minden játékosnak - kivéve a soros játékost - szavaznia kell egy lapra, hogy szerinte melyiket tette a soros játékos. Miután mindenki tippelt valamelyik kitett lapra, pontozás következik.
A soros játékos csak akkor nem kap pontot, ha vagy mindenki eltalálta melyik lapot tette ô ki, vagy senki nem találja el, viszont ezekben az esetekben a többi játékos 2-2 pontot kap. Különben a soros játékos kap 3 pontot és mindenki kap 1-1 pontot, akik eltalálták azt a képet, amit a soros játékos tett ki.Ezenkívül azok a játékosok is kapnak pontot, akiknek a kártyájára szavazott valaki.
A soros játékosnak úgy kell kitalálnia a laphoz tartozó mondandóját - ez a legnehezebb -, hogy legalább egyvalaki - de ne mindenki - kitalálja. Ha például a cselló testû kislányt ábrázoló rajzot vesszük, akkor a 'Szóljon hangosan az ének' idézet túl könnyû, de elbonyolítani sem szabad: 'Szóljon hangosan az ének'->Soltész Rezsô (ô énekli) -> Balázs Pali (mert ugyanolyan haja van mint Soltész Rezsônek) -> Balázs Péter (mert megegyezik e vezetéknevük)->Poirot (mert Balázs Péter a magyar hangja) > David Suchet (mert ez a színész játssza Poirot a tévésorozatban). Szóval a csellô alakó kislányra David Suchet mondani biztos kudarc lesz, mert senki nem fogja eltalálni.
Pontozás után mindenki húz egy lapot a húzópakliból és a következô játékos lesz a soros és most ô választ egy lapot
és mond mellé valamit. A játék akkor ér véget ha elfogynak a húzópkaliból a kártyák. Az nyer természetesen akinek a legtöbb pontja van.
A Dixit nem a hagyományos értelemben vett társasjátékok közé tartozik, azonban nagyobb társaságban remekül el lehet vele szórakozni. Mert persze minél többen játsszák annál érdekesebb, mivel annál több kártya lesz kitéve egy mondathoz.
hakansukur
|
|
|
Vélemények a játékról
|