|
Információk
|
Képek
|
Játékszabályok
|
Leírás
A sötétkor elmúltával Blue Moon City omladozó házai arról árulkodnak, hogy ezen a helyen valamikor csodás város állt. Blue Moon City lakói megesküdtek, hogy újjáépítik a városukat. Ebben segít nekik a három sárkány , akik visszatértek, hogy támogassák az újjáépítést. Apránként újra felépítették a házaikat. Jutalmul a munkájukért a játékosok darabokat kapnak az összetört szent kristályokból, amiket aztán felajánlanak Blue Moon istenének. Ha elegendő kristály darabot gyűjtenek össze, akkor a szent kristály visszahelyeződik és Blue Moon City-be, és ragyogása új fényben pompázik. Az a segítő aki a legtöbb darabot gyűjti össze és áldozza fel az a győztes és ezzel kiérdemli a város további sorsának irányítását.
Örülhetnek a fantasztikus Blue Moon kártyajáték rajongói: Reiner Knizia beteljesítette újabb álmát és egy óriási játékot alkotott az új Blue Moon-világ köré. Első pillantásra a játéknak nincs sok köze a kártyajátékhoz ? kivéve néhány elemet: pl. a sárkányok és az olyan menetek, mint a Khind, a Flit stb., amik megtalálhatók a kártyajátékban is. De egy idő után egyre jobban megszokja az ember a játék köré épülő története és végül az új játék beleillik a környezetébe. Természetesen nem kell valódi Blue Moon rajongónak lenni, arról nem is beszélve, hogy a könyvet sem kell feltétlenül elolvasni. A Blue Moon Cityt játszhatjuk bármiféle háttérismeret nélkül is, mindenképp igaz, hogy egy nagyon jó családi játék. Kezdéskor egy központi piactéren különböző épületeket kell elrendezni. A játék során a résztvevők megpróbálják újjáépíteni az egykor sötét időkben lerombolt épületeket. Mindegyik lapocska négy kisebb darabból áll, amiket külön-külön kell újra megépíteni. Amikor az utolsó is a helyére kerül, akkor van kész az épület és lehet a másik oldalára fordítani. Azokat a játékosokat, akik segítetnek egy újjáépítésben, különböző kiegészítő kártyákkal jutalmazzuk, sárkánypikkelyekkel vagy kristálydarabokkal. A sárkányfigurák körbe sétálják a kártyákat és az újjáépítés során is adhatnak kiegészítő jutalmakat. A cél áldozatot bemutatni az Obeliszknek a piactéren a kristályok segítségével. Az a játékos, akinek elsőként sikerül az előre meghatározott mennyiségű áldozatot bemutatni (a mennyiség a résztvevők számától függ), a győztes.
A szabályokat gyakorlatilag nagyon gyorsan el lehet mondani: egy résztvevő köre három fázisból, akcióból áll. Először is mozgathatja saját bábuját: egy vagy két lépést tehet vízszintesen vagy függőlegesen az épületeken. Ezután újjáépíthet egy épületdarabot. Ehhez kártyákat kell kijátszani: a kezében lévő lapok közül annyit, hogy összegük ugyanannyi vagy nagyobb legyen, mint az épületdarabkán szereplő szám, és ráadásul a színüknek is egyezniük kell az épületdarab színével. Köre végén pedig a játékos két új kártyát húz a pakliból.
Ebből a néhány mondatban összefoglalható áttekintésből is világosan látszik, hogy nem egy különösen bonyolult játékról van szó. Azért van még néhány szabály, ami befolyásolja a ajáték menetét: vannak például sajátos kiegészítő szerepű kártyák, amelyek képessé teszik birtokosukat például egy újabb lépésre vagy a sárkány mozgatására. Ami első olvasásra kissé túlságosan is egyszerűnek tűnik, azt a játék során a szabályok egy kellemes taktikai játékká fejlesztenek.
Bár a Blue Moon City nem túl bonyolult, a játékosoknak mindig el kell dönteniük, vajon melyik épület fog végül többet érni. Az épületek és a kártyák rajzai hasonlítanak a hagyományos kártyajátékhoz és passzolnak a Blue Moon világához is.
Sir Muki
|
|
|
Vélemények a játékról
|