|
Információk
|
Képek
|
Játékszabályok
|
Leírás
A Tanz der Hornochsen a Vigyázz6! című kártyajáték táblás verziója. Mivel táblajáték ezért a kártyához viszonyítva vannak előnyei és hátrányai is, amelyek közül a legkellemetlenebb, hogy nem lehet akárhol játszani, mint a kártyás verziót és drágább is. De ezért bőségesen kárpótolnak bennünket a táblajáték formából adódó előnyök, a játéktér változatos felépítése és a szabályok sokszínűsége. Akik nem ismerik a Vigyázz6!-ot azoknak részletezném a játék alapvető szabályait. Nincs sok, mégis a játék nagyszerű és ötletes. Szóval röviden: a játék elején mindenki bizonyos számú lapocskát vesz magához, amelyekből összesen 99 van, mindegyiken egy számmal 1-99-ig. Persze ezeket a kiválasztott számokat a többiek nem láthatják. A parti folyamán minden körben a játékosok kiválasztanak egy bizonyos lapocskát és egyszerre felfordítják. A kijátszott számok lerakása nagyságrend szerint történik, a legalacsonyabb értékű kezd. De ez az érték sem pakolható bárhova a táblán, hanem csak egy sor végén található kisebb értékű szám mögé és ha több ilyen is van, akkor ahhoz, amelyikhez a legközelebb van az adott lapocska. Amennyiben nincs kisebb szám, akkor az adott lapocskát a sorok végén elhelyezkedő legmagasabb értékű lap mögé kell tenni. Tehát egy számot csak egyetlen helyre lehet lerakni, nincs választási lehetőség! A játék akkor ér véget ha elfogynak a számok.
A táblán 12 sor van, ahova le lehet tenni a számokat és ezeknek a soroknak a hosszúsága változó. A játék folyamán csak négy sor aktív mindig, ha egy betelik -értsd, a sorban minden helyre lapocska került - akkor az utána lévő üres sort kezdik telepakolni a játékosok a számokkal.
A játékosok a parti alatt a náluk lévő lapocskákból gazdálkodnak. Ha elfogynak akkor lehetőség van a készlet feltöltésére a talonból, sőt \\\"vásárolni\\\" is lehet lapocskákat, persze csak hibapontért. És itt elérkeztünk a játék céljához: a feladat a lehető legkevesebb hibapont összegyűjtése, amelyeket elég sokféleképpen szerezhetünk. Például az előbb említett lapocskavásárlási módon. De hibapontot kaphatunk pl. ha az adott sor utolsó helyére vagyunk kénytelenek beilleszteni a lapocskát (minden sorban más és más ez az érték) vagy ha különböző hibapontokat eredményező mezőkre kell letennünk a számunkat. Bonyolítja a játékot, hogy vannak olyan sorok amelyek esetében egyszerre nem egy hanem két lapocskát kell kijátszania a játékosoknak. De hogy ne legyen annyira sok hibapontja mindenkinek, ezért akadnak olyan sorok is a játékban, ahol nem plusz, hanem mínusz hibapontokat szerezhetünk és így visszafelé lépdelhetünk az értékelő táblán. Sőt, az első - azaz a játék elvesztésére nagy eséllyel pályázó - játékos kétszer is lehetőséget kap arra, hogy előnyét csökkentse ugyanis vannak olyan mezők, amelyek aktiválása esetén a játékosok nem egyszerre hanem egymás után - kezdve az éppen nyerésre álló, azaz leghátsó - pakolják ki felfelé fordítva a lapocskáikat. Így az első helyen álló kalkulálhat és lefaraghat hátrányából. Szóval lehet taktikázni, bár vannak olyan szorult helyzetek, amikor a logikus gondolkozás sem segít.
Akik szeretik a Vigyázz6!-ot azoknak melegen ajánlom a játékot, legalább ugyanakkora szórakozást nyújt, mint \\\"kistestvére\\\". A Tanz der Hornochsen egy könnyed és vidám játék; remek grafikája , könnyű és gyorsan tanulható szabályai ideális családi társasjátékká teszik.
hakansukur
|
|
|
Vélemények a játékról
|